8 marca, 2021 Autor Dok Wyłączono

Zalety rowerów elektrycznych

Na całym świecie coraz bardziej popularna staje się jazda na rowerze elektrycznym. Ma ona naprawdę różne zalety, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się nawet na całkowitą zamianę samochodu na elektrorower.

Zasada działania elektrycznego roweru jest bardzo prosta. Wyposażony jest on w silnik oraz w baterię, którą należy co jakiś czas podłączyć do prądu i naładować. Dzięki temu można przejechać na e-rowerze od 40 do 140 km. Wszystko zależy od możliwości baterii i oczywiście ceny danego modelu. Natomiast bez względu na to, czy za elektrorower zapłaci się kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, zakup ten w końcu na pewno się zwróci.

Przede wszystkim koszty prądu niezbędnego do naładowania akumulatora e-roweru są znacznie niższe niż koszty paliwa samochodowego.

Jeśli poruszasz się rowerem elektrycznym, odpadają też wydatki związane z rejestracją, ubezpieczeniem oraz parkowaniem. Pomyśl więc o rezygnacji z auta i przekonaj się sam, że rower elektryczny przynosi oszczędności! Tym bardziej, że korzystanie z e-roweru dobrze wpływa na zdrowie i poprawę kondycji fizycznej. A dzięki temu, że można samemu ustalac na ile korzysta się z siły własnych mięśni, a na ile z pracy silnika, jazda elektrorowerem nie musi być zbyt męcząca. Można w związku z tym dojeżdżać nim do pracy i tym samym pożegnac się raz na zawsze z korkami ulicznymi!

Z faktu, iż połączenie pedałowania ze wspomaganiem elektrycznym wymaga od e-rowerzysty umiarkowanego wysiłku, korzystają lekarze i rehabilitanci. Wszystkim pacjentom po urazach kończyn polecają taki właśnie rodzaj rekonwalescencji. Podobnie jest zresztą w przypadku pacjentów z problemami mięśniowymi oraz po zabiegach kardiologicznych. Trening z elektrorowerem zapewnia im optymalną dawkę ruchu, bez przemęczania organizmu. Dzięki temu może on powoli dochodzić do siebie i wzmacniać się. Wynika z tego, że e-rowery są odpowiednie zarówno do rekreacji, poruszania się na co dzień, jak i do rehabilitacji.

Kolejnym plusem rowerów elektrycznych jest fakt, iż jeżdżąc na nich można przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego. Wspomniany już fakt rezygnacji z samochodu zasilanego benzyną powoduje, że do powietrza dostaje się mniej spalin. Im więcej osób zdecyduje się na elektrorower, tym większe szanse na to, że ludzie nie zanieczyszczą powietrza całkowicie. W obecnym stanie naszego środowiska każdy ekologiczny gest jest ważny. Wystarczająco zaszkodziliśmy naturze i sobie samym. Czas zacząć to naprawiać. Producenci i zwolennicy rowerów elektrycznych robią wszystko by nas do tego nakłonić.